Osman Gazi Köprüsü ve Nakliyat Sektörüne Katkıları

30 Haziranda açılması planlanan Körfez Geçiş Köprüsü asıl adıyla Osman Gazi Köprüsü nakliyat sektörü için ne ifade ediyor? Bu konu hakkında nakliyat firmaları ne düşünüyor? Köprünün yeni bir güzergâh olarak var olması heyecan verici ama nakliyat firmaları şuan genel anlamda yaralarından çok Osman Gazi Köprüsü geçişi için ne kadar ücret ödeyeceklerine odaklanmış durumda. Henüz net bir fiyat telaffuz edilmemiş olsada konuşulan rakam ₺ 250 bu rakam nakliyeciler için çok genel kanı şöyle. “Kazandığımız bütün parayı köprüye mi ödeyeceğiz?”
Kamyonlar için köprü geçiş ücretlerinin netleşmesini merakla bekliyoruz. Bu konu hakkında yapabileceğimiz tek şey fiyatların netleşmesini beklemek. Köprü ücretlerinin makul olduğunu var sayarak ve birçok nakliyat firmasının bu güzergâhı kullandığını da var sayarak ( çünkü nakliyeciler pek hevesli değil) nakliyat sektörüne katkılarını ele alalım.

Bursa İstanbul ve Kocaeli’ye Çok Daha Yakın Olacak
Türkiye’nin iki büyük sanayi belgesi İstanbul-Kocaeli ve Bursa birbirine çok daha yakınlaşacak. Bölgeler arası lojistik operasyonlar hem daha kısa sürecek hem de kolaylaşacaktır. İstanbul Anadolu Yakası ile Bursa arası bir nakliyat operasyonu genellikle 2 buçuk saate ile 3 saat arasında gerçekleşiyor. Bu sürenin tam olarak ne kadar süreceği eğer Eskihisar – Topçular Feribotu kullanılacaksa belirlemek çok zor. Hava şatları feribota olan talep bu sürelerin sürekli değişmesine neden olmaktadır. Bu nedenle Osman Gazi Köprüsü bu sorunları giderecek bir güzergâh olacaktır.

Ekleyen:  Tarih:  Kategori: Ev Taşıma Tavsiyeleri