Taşınma Öncesi Bütçe Planlaması Nasıl Yapılmalı?

Eşya listesi, kaplayacakları hacim, nakledilecek mesafe, boşaltılacak ev ile yeni taşınılacak evin kat ve asansör bilgileri, kamyonun ne kadar yakın mesafeye park edebileceği gibi bilgiler fiyatı doğrudan etkileyen kriterlerdir. Fiyat teklifi alırken tüm bu soruların doğru cevaplarını biliyor olmalısınız ki sağlıklı bir teklif alarak doğru büyüklükte bir kamyon ile sorunsuz ve bütçenizi aşmayan bir taşınma işlemi gerçekleştirebilesiniz.

Eşya Miktarı ve Hacmi

Öncelikle eşyalarınızın bir listesini çıkartarak işe başlayabilirsiniz. Bu liste hem fiyat teklifi alırken işinize yarayacak hem de bir kopyasını nakliye firmasına vererek çeşitli nedenlerle teslim almadığınız, kaybolan eşyaları kolayca tespit edilmenizi sağlayacaktır.
Eşyaların sığmaması, ikinci bir sefer yapmak ya da gerektiğinden büyük ve pahalı bir kamyon gelmesi gibi ihtimalleri bertaraf ederek doğru büyüklükte bir araç çağırarak maliyeti yükseltmeden sorun yaşamanıza neden olacak çeşitli durumların önüne geçebilirsiniz. Bunun için eşyaların hacmini hesaplamak önemlidir. Sitemizin yardımcı araçlar bölümünden kısa sürede eşyalarınızın hacmini ve ihtiyacınız olan kamyon büyüklüğünü kolayca hesaplayabilirsiniz.

Mesafe

Son olarak taşınacağınız mesafeyi hesapladıktan sonra fiyat teklifi almak için işe koyulabilirsiniz. Mesafeyi hesaplamak için yine sitemizde yardımcı araçlarda yer alan “İller Arası Mesafe” bölümünden faydalanabilirsiniz. Bu bölüm hem şehirlerarası hem de aynı şehir içinde semtler arası mesafeyi kolayca hesaplamanıza olanak sunuyor. Şayet farklı bir şehrin ilçesine taşınıyorsanız hesaplama yaparken sadece şehirden şehre değil, ilçe bilgilerini de göz önüne alarak hesaplama yapmalısınız ki kilometre bilgisi, dolayısı ile maliyet bilgisi sağlıklı çıkabilsin.

Artık fiyat teklifleri almak için gerekli tüm bilgilere sahipsiniz. Alternatif firmalardan aldığınız çeşitli teklifleri karşılaştırarak aralarından en uygun olana karar verip nakliye sözleşmesi imzalayabilirsiniz.
Yeni evinizde huzurla, mutlulukla, güle güle oturun…

Ekleyen:  Tarih:  Kategori: Ev Taşıma Tavsiyeleri